PARTNERZY XIX EDYCJI OKFS

Partnerzy

Narodowe Centrum Kultury jest państwową instytucją kultury, której statutowym zadaniem jest podejmowanie działań na rzecz rozwoju kultury w Polsce.

Partnerzy

Warszawska Szkoła Fotografii i Grafiki Projektowej jest niepubliczną placówką oświatową kształcącą w dziedzinach: Fotografii oraz Projektowania Graficznego.  Szkoła została założona przez dr. hab. Mariana Schmidta w 2000 roku.

W trakcie kilkunastu lat istnienia zdobyła reputację jednej z najlepszych i najbardziej znanych szkół fotograficznych w Polsce. Nasza renoma szybko rozprzestrzenia się w Europie i nie tylko. Przyjeżdżają do nas uczniowie m.in. z Austrii, Belgii, Chin, Francji, Irlandii, Indi, Islandii, Niemiec, Szwajcarii,Wielkiej Brytanii, Włoch, Rosji, Ukrainy, Turcji, Brazylii i Afryki Południowej.

Partnerzy

Fotojoker należy do ogólnoeuropejskiego koncernu CEWE Stiftung & Co. KGaA, największego na naszym kontynencie samodzielnego koncernu fotograficznego.Na polskim rynku działa od 1992 roku, oferując swoim Klientom szeroką gamę produktów fotograficznych.Laboratorium Fotojoker zlokalizowane jest w Kędzierzynie – Koźlu.

Partnerzy

Działalność FUJIFILM na polskim rynku sięga wstecz do roku 1989. Po 15 latach obecności na rynku FUJIFILM zdobył bardzo silną pozycję na polskim rynku materiałów i urządzeń fotograficznych oferując produkty o najwyższej jakości, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom użytkowników produktów profesjonalnych jak i amatorskich. Doceniając wagę oraz potencjał polskiego rynku koncern FUJI PHOTO FILM uruchomił własny oddział w Polsce, działający obecnie pod nazwą FUJIFILM Europe GmbH Sp. z o.o. Oddział w Polsce.

Partnerzy

Polska edycja uznanego miesięcznika o zasięgu globalnym (licencja Future), mającego lokalne edycje w 16 krajach. DCP kierowany jest do pasjonatów fotografii cyfrowej, zarówno tych początkujących jak i bardziej zaawansowanych. Digital Camera Polska to ponad 130 stron praktycznej wiedzy i inspiracji. Siłą magazynu są nie tylko znakomite zdjęcia, starannie przygotowane teksty poradnikowe oraz wiarygodne, opiniotwórcze testy – DCP to również przydatny przewodnik po nowościach sprzętowych dostępnych na polskim rynku. Ponadto w każdym wydaniu można znaleźć strony poświęcone pracy w Photoshpie (Szkoła Photoshopa), a także ekskluzywne wywiady z najbardziej uznanymi ludźmi branży z całego świata. Wydawane z płytą CD zawierającą bardzo wartościowe multimedialne materiały szkoleniowe.

Partnerzy

National Geographic to legenda wśród magazynów, z historią sięgającą 126 lat wstecz. Za tytułem stoi największe towarzystwo naukowe na świecie, które do tej pory sfinansowało 10 tysięcy grantów. To dzięki National Geographic Society odkryto między innymi legendarne miasto Inków Machu Picchu, wrak Titanica, szkielet superkrokodyla w piaskach Nigru. National Geographic to pismo dla ludzi o wszechstronnych zainteresowaniach, poszukujących rzetelnych i aktualnych informacji, ceniących wybitną fotografię i dbających o ochronę środowiska. Na jego łamach można znaleźć artykuły o najnowszych odkryciach archeologicznych i paleontologicznych, niezwykłych kulturach, przyrodzie, historii, medycynie. Porusza także tematy społeczne i polityczne, opisuje konflikty, problemy ekologiczne i efekty zmian klimatycznych. Obecnie, poza flagową edycją amerykańską, ukazuje się 37 wydań lokalnych, czytanych co miesiąc przez 60 mln osób na świecie

Partnerzy

National Geographic Traveler w Polsce ukazuje się od 2004 r., zaś na świecie od 1984 r. Początkowo był wydaniem specjalnym miesięcznika National Geographic Polska, od kwietnia 2010 r. ukazuje się jako miesięcznik. To praktyczny magazyn o podróżach, który inspiruje i informuje. Skierowany do osób aktywnych, ambitnych, ciekawych świata. Dostarcza gotowe przepisy na fascynujące wyprawy, także rodzinne. Mocną stroną magazynu są rzetelne informacje, mapy i testy sprzętu przeprowadzane przez ekspertów. Dodatkowy atut stanowią autorzy, uznani globtroterzy. Raz w roku redakcja oraz czytelnicy przyznają prestiżową nagrodę TRAVELERY, promującą polskich naukowców i podróżników.

Partnerzy

Wydawnictwo Galaktyka proponuje książki poradnikowo-hobbystyczne, uczące praktycznych umiejętności oraz książki specjalistyczne dla lekarzy weterynarii.
Wchodząc na nowe obszary zainteresowań zawsze starają się nawiązywać współpracę z najlepszymi autorami, instruktorami i konsultantami. Ich nadrzędnym celem jest dostarczanie jak najpełniejszej wiedzy i umiejętności zgodnie z Państwa zainteresowaniami.

 

Partnerzy

Wydawnictwo Otwarte zostało założone przez SIW Znak w 2006 roku i od początku specjalizuje się w literaturze popularnej. Nasz zespół to ludzie pełni energii, otwarci na pomysły, kochający książki.

Dwukrotnie – w latach 2009 i 2010 – otrzymaliśmy nagrodę Bestseller Empiku w kategorii „poradnik” za książkę „Nie potrafię schudnąć” Pierre’a Dukana. W 2013 otrzymaliśmy nominację do Bestellera Empiku w kategorii „literatura obca” za „Poradnik pozytywnego myślenia” Matthew Quicka.

Wciąż poszukujemy nowych tematów, śledzimy głośne wydarzenia kulturalne i medialne, inspirują nas zmiany. Korzystamy z niestandardowych narzędzi marketingowych i testujemy nowe sposoby promocji książek tak, aby jak najlepiej komunikować się z naszymi czytelnikami i rozumieć ich potrzeby.

Partnerzy

Moony Lab to firma ze świeżym spojrzeniem na fotografię i wywoływanie zdjęć. Założona przez dwóch studentów powstała w 2015 roku z zamiarem ustanowienia nowych standardów w klasycznym wywoływaniu wspomnień. Każdy produkt z logiem Moony Lab oznacza najwyższą jakość i innowacyjne spojrzenie na rynek fotograficzny.

Partnerzy

Firma rozpoczęła działalność w 1990 roku pod nazwą Podsiedlik-Raniowski i Spółka. Na początku specjalizowała się w książkach dla dzieci, stopniowo poszerzając ofertę o tytuły popularnonaukowe, poradnikowe i beletrystykę.

Książki grupy oferowane są w księgarniach, sieciach księgarskich, hurtowniach, marketach, sieciach kolporterskich, przez internet oraz w systemie sprzedaży bezpośredniej i przez katalogi klubów książki.

Partnerzy

Radio Eska Warszawa 105 i 6, to wszystkie największe hity na czasie, najświeższe wiadomości i najfajniejsze programy! Poza muzycznymi hitami najpopularniejszych artystów (m.in. Rihanna, David Guetta, Eille Goulding, Taylor Swift, Calvin Harris, czy Sia), możecie posłuchać także najlepszych prowadzących – Jankes i spółka codziennie budzą Was w Rannych Ptakach. Pawelec, Kama i Albert wrzucą na luz po południu, Puoteck gra najgorętsze hity, które zebrały najwięcej Waszych głosów w Gorącej 20, a Janek Pirowski rozkręci każdy wieczór w ImprESCE!

Partnerzy

Szeroki Kadr to portal dla miłośników fotografii, który powstał w 2008 roku z inicjatywy Nikon Polska. To największa baza multimedialnych wywiadów z fotografami ze wszystkich branży i ponad 800 publikacji, w tym artykułów i wideoporadników, które przybliżają świat fotografii z każdej jego strony i poprzez różne formy. Gdy świat zalewa nas masowo obrazami, tu można znaleźć perełki i drogowskazy fotograficznego rynku. Szeroki Kadr to zbiór najlepszych twórców fotografii w jednym miejscu w sieci, lecz także informacje o nowościach, eventach i ciekawych działaniach branży fotograficznej.

Partnerzy

Portal powstał w 2003 roku, jako serwis skierowany do wrocławskich studentów, jednak szybko stał się stroną ogólnopolską. Dziś jest obecny w 22 ośrodkach akademickich w Polsce. dlaStudenta.pl to gigantyczne kompendium wiedzy o wszystkim, czego potrzebuje student – od oferty edukacyjnej uczelni wyższych i szkół policealnych
i językowych, poprzez oferty pracy i mieszkań do wynajęcia, informacje o wydarzeniach kulturalnych, po treści life-style’owe i autorskie komentarze redakcji.

Partnerzy

MAGIEL powstał jako Niezależny Miesięcznik Studentów Szkoły Głównej Handlowej MAGIEL w grudniu 1995 roku z inicjatywy grupy studentów SGH z zacięciem dziennikarskim. Na początku powstawał na kserokopiarce i wychodził w zaledwie kilkuset egzemplarzach. Jednak determinacja jego twórców sprawiła, że od tamtego czasu MAGIEL urósł w siłę i w tej chwili jest to najważniejsze medium studenckie w Szkole Głównej Handlowej. Od 2011 roku MAGIEL ukazuje się także na Uniwersytecie Warszawskim.