PARTNERZY KRAJOWI PROJEKTU

Partnerzy

Instax jest innowacyjnym projektem firmy FUJIFILM znanym z nowoczesnych, kompaktowych, ale za to prostych w obsłudze aparatów do natychmiastowych odbitek. Stworzony by realizować misje firmy jaką jest ochrona i postęp w kulturze fotograficznej. Świeże spojrzenie na fotografię sprawiło, że obecnie aparat Instax jest must-have każdej imprezy, wyjazdu czy innych niesamowitych chwil koniecznych do utrwalenia. Możemy dzielić się i wymieniać zdjęciami, które będą doskonałą pamiątką dla nas i naszych znajomych.

Partnerzy

Legalna Kultura to fundacja promująca uczciwe i lojalne zachowania wobec artystów poprzez korzystanie z kultury z legalnych źródeł – w kinach, radiu, telewizji, prasie, internecie i przestrzeni publicznej. Jej trzema podstawowymi celami są szerzenie wiedzy, kultury oraz współpraca z twórcami w czasach prężnego rozwoju technologii, ale także rozpowszechnionego piractwa. Stoi na straży przestrzegania praw autorskich oraz kształtowania poczucia odpowiedzialnosci za dobro wspólne u odbiorców kultury.

Partnerzy

Narodowe Centrum Kultury jest państwową instytucją kultury, której statutowym zadaniem jest podejmowanie działań na rzecz rozwoju kultury w Polsce. Narodowe Centrum Kultury zajmuje się między innymi edukacją kulturalną, rozwojem sektora kultury, inspirowaniem oraz wspomaganiem osób i organizacji działających w sferze kultury i dziedzictwa narodowego, a także pracami badawczymi w tym zakresie.

Partnerzy

Narodowe Centrum Kultury jest państwową instytucją kultury, której statutowym zadaniem jest podejmowanie działań na rzecz rozwoju kultury w Polsce. Narodowe Centrum Kultury zajmuje się między innymi edukacją kulturalną, rozwojem sektora kultury, inspirowaniem oraz wspomaganiem osób i organizacji działających w sferze kultury i dziedzictwa narodowego, a także pracami badawczymi w tym zakresie.

Partnerzy

Warszawska Szkoła Fotografii i Grafiki Projektowej jest niepubliczną placówką oświatową kształcącą w dziedzinach: Fotografii oraz Projektowania Graficznego.  Szkoła została założona przez dr. hab. Mariana Schmidta w 2000 roku.

W trakcie kilkunastu lat istnienia zdobyła reputację jednej z najlepszych i najbardziej znanych szkół fotograficznych w Polsce. Nasza renoma szybko rozprzestrzenia się w Europie i nie tylko. Przyjeżdżają do nas uczniowie m.in. z Austrii, Belgii, Chin, Francji, Irlandii, Indi, Islandii, Niemiec, Szwajcarii,Wielkiej Brytanii, Włoch, Rosji, Ukrainy, Turcji, Brazylii i Afryki Południowej.

Partnerzy

Wydawnictwo Dowody na Istnienie wydaje literaturę faktu. W ich serii reporterskiej ukazują się książki pisane przez uznanych autorów i przez debiutantów – o tym, co dzieje się tuż obok nas lub na drugim końcu świata. W serii Faktyczny Dom Kultury wznawiane są książki głośne oraz zapomniane, które, chociaż pisane wiele dekad temu, wciąż są aktualne. Dowody na Istnienie wydaje też prozę czeską.

Partnerzy

Polska edycja uznanego miesięcznika o zasięgu globalnym (licencja Future), mającego lokalne edycje w 16 krajach. DCP kierowany jest do pasjonatów fotografii cyfrowej, zarówno tych początkujących jak i bardziej zaawansowanych. Digital Camera Polska to ponad 130 stron praktycznej wiedzy i inspiracji. Siłą magazynu są nie tylko znakomite zdjęcia, starannie przygotowane teksty poradnikowe oraz wiarygodne, opiniotwórcze testy – DCP to również przydatny przewodnik po nowościach sprzętowych dostępnych na polskim rynku. Ponadto w każdym wydaniu można znaleźć strony poświęcone pracy w Photoshpie (Szkoła Photoshopa), a także ekskluzywne wywiady z najbardziej uznanymi ludźmi branży z całego świata. Wydawane z płytą CD zawierającą bardzo wartościowe multimedialne materiały szkoleniowe.

Partnerzy

Szeroki Kadr to portal dla miłośników fotografii, który powstał w 2008 roku z inicjatywy Nikon Polska. To największa baza multimedialnych wywiadów z fotografami ze wszystkich branży i ponad 800 publikacji, w tym artykułów i wideoporadników, które przybliżają świat fotografii z każdej jego strony i poprzez różne formy. Gdy świat zalewa nas masowo obrazami, tu można znaleźć perełki i drogowskazy fotograficznego rynku. Szeroki Kadr to zbiór najlepszych twórców fotografii w jednym miejscu w sieci, lecz także informacje o nowościach, eventach i ciekawych działaniach branży fotograficznej.

Partnerzy

Movavi to firma oferująca szeroki wachlarz programów multimedialnych, które umożliwiają kreatywną zabawę z klipami wideo, muzyką i zdjęciami. Tworzą łatwe w użyciu i wydajne oprogramowanie, które inspiruje do obróbki, udoskonalania i dzielenia się pracami. Rozpoczynając jako start-up w 2004 roku, aktualnie posiada gamę produktów oferowanych w ponad 150 krajach.

Partnerzy

Artibo to laboratorium obrazu. Ich działalność to połączenie pasji do fotografii oraz innowacyjnych technologii druku. Dostępny profesjonalizm, nowoczesny design oraz kultywowanie tradycji druku na miarę XXI wieku to fundamenty, na których opierają swoją działalność. Współorganizują i wspierają inicjatywy z zakresu fotografii, grafiki i innych sztuk wizualnych. Prezentują autentycznych pasjonatów, twórców oraz edukatorów, dając im kreatywną przestrzeń. Propagują dobry warsztat prezentacji i druku opierając się na innowacyjnych technologiach. 

Partnerzy

Fotojoker należy do ogólnoeuropejskiego koncernu CEWE Stiftung & Co. KGaA, największego na naszym kontynencie samodzielnego koncernu fotograficznego.Na polskim rynku działa od 1992 roku, oferując swoim Klientom szeroką gamę produktów fotograficznych.Laboratorium Fotojoker zlokalizowane jest w Kędzierzynie – Koźlu.

Partnerzy

Photler to kreator stron dla fotografów. Narzędzie pozwalające szybko i łatwo stworzyć efektowną stronę internetową do publikacji własnych zdjęć. Photler powstał z myślą o fotografach podróżnikach, ale sprawdzi się w roli portfolio każdego fotografa. Zawiera takie funkcje jak blog, sprzedaż zdjęć za pomocą PayPal, interaktywna mapa czy blog. “Photler ma za zadanie podkreślać piękno fotografii. Ktoś kto trafi na waszą stronę ma oniemiały wpatrywać się w fullscreenowe zdjęcia.”

Partnerzy

Jako wiodący producent precyzyjnych technologii optycznych i cyfrowych firma Olympus oferuje innowacyjne rozwiązania, które znajdują zastosowanie w najnowocześniejszych systemach medycznych, aparatach cyfrowych i osiągnięciach naukowych. Już od wielu lat firma Olympus tworzy produkty stanowiące idealne połączenie innowacyjnych technologii, funkcjonalności i doskonałej jakości z niezwykłą, a jednocześnie ergonomiczną konstrukcją.

Partnerzy

Celem Fundacji PZU jest promowanie edukacji dzieci i młodzieży, wspieranie talentów oraz wyrównywanie szans osób z różnych względów upośledzonych, a także zwiększanie dostępu do dóbr kultury i życia społecznego, czyli szeroko rozumiany rozwój społeczeństwa obywatelskiego. „Blisko ludzi i ich potrzeb” – to ich motto. Realizują je wspierając obszary takie jak: edukacja, kultura, historia, zdrowie, pomoc społeczna i bezpieczeństwo.

Partnerzy

National Geographic to legenda wśród magazynów, z historią sięgającą 126 lat wstecz. Za tytułem stoi największe towarzystwo naukowe na świecie, które do tej pory sfinansowało 10 tysięcy grantów. To dzięki National Geographic Society odkryto między innymi legendarne miasto Inków Machu Picchu, wrak Titanica, szkielet superkrokodyla w piaskach Nigru. National Geographic to pismo dla ludzi o wszechstronnych zainteresowaniach, poszukujących rzetelnych i aktualnych informacji, ceniących wybitną fotografię i dbających o ochronę środowiska. Na jego łamach można znaleźć artykuły o najnowszych odkryciach archeologicznych i paleontologicznych, niezwykłych kulturach, przyrodzie, historii, medycynie. Porusza także tematy społeczne i polityczne, opisuje konflikty, problemy ekologiczne i efekty zmian klimatycznych. Obecnie, poza flagową edycją amerykańską, ukazuje się 37 wydań lokalnych, czytanych co miesiąc przez 60 mln osób na świecie

Partnerzy

Moony Lab to firma zajmująca się utrwalaniem wspomnień. Założona przez dwóch studentów w 2015 roku, aby zredefiniować nasze podejście do wywoływania zdjęć. Dzięki aplikacji zamawiamy zdjęcia prosto z telefonu, Facebooka, Instagrama lub Dropboxa. Do wyboru mamy nie tylko klasyczne odbitki, ale także nietuzinkowe albumy, dzięki którym możemy w każdym momencie wrócić do tych niezapomnianych chwil, bez potrzeby długotrwałych misji poszukiwawczych w odmętach pamięci naszych smartfonów.

PATRONI MEDIALNI

Partnerzy

ESKA to największa sieć rozgłośni radiowych w Polsce. Emituje najnowsze hity muzyczne, głownie z gatunku muzyki popularnej oraz klubowej. Można tam usłyszeć o bieżących informacjach z kraju i ze świata, o warunkach pogodowych czy aktualnej sytuacji na drogach. Program ESKI adresowany jest przede wszystkim do słuchaczy w grupie wiekowej 15-34.

Partnerzy

Szeroki Kadr powstał inicjatywy firmy Nikon Polska. Jest to serwis edukacyjny dla amatorów fotografii. Oferuje poradniki, inspiracje oraz wywiady z profesjonalnymi fotografami, motywujące pasjonatów do rozwijania swoich umiejętności fotograficznych. Prezentuje informacje o aktualnych konkursach i warsztatach.

Partnerzy

Perspektywy to magazyn edukacyjny dla uczniów i studentów. Pomaga w wyborze dalszych etapów kształcenia czy zawodu. Oprócz materiałów dydaktycznych znajdziemy tam m.in. zasady przyjęć na studia, informacje o kursach, praktykach, systemach stypendialnych, czyli wszystko to, co potrzebne, aby racjonalnie zaplanować swoją przyszłość. Czasopismo prowadzi również rankingi szkół ponadgimnazjalnych i wyższych.

Partnerzy

dlaStudenta.pl jest portalem skierowanym do studentów w całej Polsce. Działa na zasadzie: „studenci dla studentów”, a jego priorytetem jest, aby być na bieżąco z tym, co dzieje się w studenckim świecie. Przeczytamy tam nie tylko o ofercie edukacyjnej, ale także o ciekawych ofertach pracy, mieszkaniach do wynajęcia i wydarzeniach kulturalnych.

Partnerzy

SwiatObrazu.pl to internetowy dziennik poświęcony fotografii i wideo. Zawiera inspiracje, poradniki dla pasjonatów branży, testy sprzętu fotograficznego, wywiady ze specjalistami. Organizuje także kursy oraz konkursy fotograficzne. Cenne źródło informacji zarówno dla początkujących, jak i zaawansowanych użytkowników.

Partnerzy

PODAJ DALEJ to ogólnopolski magazyn studencki. Dociera bezpłatnie do wielu uczelni w całej Polsce. Pokazuje możliwości jakie daje rynek pracy oraz pomaga w zdobywaniu atrakcyjnych warunków zatrudnienia. Uświadamia młodym ludziom, że los jest w ich rękach i wspiera początkujących przedsiębiorców.

Partnerzy

Studiować.pl jest portalem dla maturzystów i przyszłych studentów. Znajdziemy tam m.in. poradniki dotyczące egzaminu maturalnego, informacje dotyczące dni otwartych oraz rekrutacji na studia. Przedstawiony katalog uczelni oraz kierunków studiów pomoże absolwentom szkół ponadgimnazjalnych w dokonaniu właściwego wyboru.

Partnerzy

Koncept to bezpłatne pismo akademicko-studenckie. Przeznaczone jest nie tylko dla studentów, ale wszystkich osób zainteresowanych życiem publicznym. Śledzi bieżące zmiany cywilizacyjne w Polsce i na świecie, a także analizuje je w sposób przystępny dla czytelników.  Możemy tam znaleźć artykuły poruszające m.in. tematy z obszarów: ekonomii, rynku pracy, historii, kultury oraz sportu.

Partnerzy

MAGIEL to miesięcznik powstały z inicjatywy grupy studentów SGH, dystrybuowany bezpłatnie na terenie SGH i UW. Trafimy tam na informacje uczelniane, aktualności organizacji studenckich i kół naukowych, komentarze do bieżących wydarzeń ze świata polityki i gospodarki oraz przeczytamy recenzje ze spektakli i koncertów.